Niezależne, światowe instytucje potwierdzają najwyższą jakość produktów marki LR

Produkty LR z działów Suplementy Diety oraz pielęgnacja Aloe Via wiele razy otrzymały wyróżnienie przyznawane między innymi przez SGS Institiut Fresenius. Ponad 50 różnych produktów z niezwykle popularnej serii LR Aloe Via otrzymało bardzo ceniony i renomowany znak jakości IASC.

Dlaczego certyfikat jakości organizacji SGS Institut Fresenius ma aż takie znaczenie?

SGS Institiut Fresenius

Kontrole rozpoczynają się od sprawdzenia składników, surowców, opakowań oraz kontroli dostawcy i warunków dostawy, a kończą się inspekcją gotowego produktu. SGS Institut Fresenius kontroluje również opakowania oraz sposoby ich zamykania. Dzięki temu sprawiliśmy, że opakowanie nie ma żadnego wpływu na produkt i jest wykonane z naturalnych materiałów bio-ekologicznych, które nie szkodzą zdrowiu. Poza tym, Institut Fresenius sprawdza, czy informacje umieszczone na opakowaniu są prawdziwe, poprzez anonimowy, lecz kontrolowany zakup produktów LR w różnych częściach Europy. Produkty, które otrzymały znak SGS Institut Fresenius, to między innymi Colostrum oraz żele do picia Aloe Vera. Znak SGS Institut Fresenius, jest jednym z najtrudniejszych do zdobycia certyfikatów na świecie. Jakikolwiek spadek jakości produktu z winy producenta oraz dostawców sprawia, że produkt automatycznie i dożywotnio traci możliwość otrzymania tego certyfikatu w przyszłości.

Dermatest

Dermatest, jest kolejnym i równie ważnym, niezależnym instytutem, sprawdzającym jakość produktów firmy LR. Produkty kontrolowane są pod kątem oddziaływania na skórę oraz oczywiście jakości. Znak jakości Original DERMATEST jest niepodważalną gwarancją zastosowanej kontroli, wobec metod bezpieczeństwa i samej produkcji dla konsumentów. Produkty wyróżnione znakiem Dermatest, to najwyższa jakość oraz fakt, że są przyjazne dla osób borykających się z problemami natury alergicznej, jak również osób z nadwrażliwością skóry. Firma LR Health & Beauty wspólnie z Dermatest uczestniczyła w badaniach związanych z trwałością zapachu perfum i dzięki temu możemy cieszyć się perfumami najwyższej klasy, o największej trwałości zapachu.

IASC

Międzynarodowa Rada Naukowa do spraw Aloesu czyli IASC, jest działającym na całym świecie, uznanym stowarzyszeniem, które reprezentuje interesy przedsiębiorców z branży produktów zawierających Aloes. Aktualnie marka LR posiada ponad 50 produktów aloesowych opieczętowanych tym znakiem. Firma LR posiada najwięcej produktów zawierających aloes na świecie, oznakowanych certyfikatem IASC. Ten stan rzeczy świadczy o tym, że firma LR jest potentatem w tej dziedzinie.
Stało się to możliwe, dzięki opatentowanemu, szczególnie łagodnego, zimnego procesu produkcji, z którego nie może korzystać żadna inna firma na świecie. Patent polega na tym, że wyłącznie produkty marki LR zawierają Aloes, który przed transportem nie jest sproszkowany lub zamrażany, a jedynie schłodzony w naturalnej postaci do odpowiedniej temperatury, aby zachować 100% jego właściwości. Należy wspomnieć, że wyłącznie ręczne oddzielanie skórki aloesu od miąższu, zapewnia brak szkodliwej dla zdrowia aloiny, i na to szczególny nacisk kładzie firma LR.

VKE Kosmetikverband

VKE Kosmetikverband, jest największym towarzystwem skupiającym liderów z branży kosmetycznej. VKE skupia w swoich szeregach takie firmy jak Coty, Chanel, HR, Kenzo, Dior i oczywiście LR Health & Beauty https://www.vke.de/index.php?id=187, i to daje świadectwo tego, że LR jest w czołówce największych firm kosmetycznych na świecie. Ten certyfikat, potwierdza starania firmy, dotyczące zapewnienia konsumentom kosmetyków najwyższej klasy jakościowej. Jest to kolejny dowód na to, że firma LR dba o najwyższą jakość produktów i pełne zadowolenie klientów. Firma LR Health & Beauty jest jedyną firmą sprzedaży bezpośredniej w jej szeregach.

Friend of the Sea

Obecnie mamy czasy intensywnych połowów ryb na całym świecie, przy czym bardzo ważne jest odpowiedzialne korzystanie z tych zasobów. Firma LR, konsekwentnie dba o to, aby ryby potrzebne do pozyskania kwasów tłuszczowych Omega-3 pochodziły wyłącznie ze zrównoważonego połowu. Taką postawę, potwierdza certyfikat przyznany przez „Friend of the Sea“, niezależną organizację pożytku publicznego. Misją tej organizacji, jest wsparcie dla zdrowego środowiska morskiego. Standardy certyfikacji Friend of the Sea spełniają “wytyczne dotyczące oznakowania ekologicznego ryb i produktów rybołówstwa pochodzących z łowisk morskich” FAO (Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rolnictwa). Friend of the Sea kładzie szczególny nacisk na art. 30 wytycznych FAO, dotyczący unikania zbyt intensywnych połowów i w odniesieniu do tego, spełnia wszystkie najważniejsze warunki.

RSPO

http://rspo.pl/certyfikat-rspo/, Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Przetwórstwa Oleju Palmowego.

Audyt dokonywany jest każdego roku. Jego celem jest, sprawdzenie, czy zachowane są wszystkie wymogi wdrożone na początku procesu. Certyfikat wydawany jest na 5 lat.

Stowarzyszenie RSPO utworzono w 2004 roku, co było następstwem ekstensywnej uprawy, która wyniszczała lasy tropikalne. Wraz z ekologami i działaczami społecznym, powołano RSPO, którego celem była kontrola produkcji i promowanie ekologicznych a zarazem wydajnych metod produkcji oraz wykorzystania surowców.

“Posiadanie certyfikatu przez firmę handlującą olejem czy przetwórcę, dla potencjalnych klientów i partnerów handlowych, jest dowodem na to, że produkcja naszego wyrobu nie przyczyniła się do niszczenia naturalnych ekosystemów“.

Wartym podkreślenia jest fakt, że RSPO, przydziela certyfikat tylko tym plantacjom, które nie doprowadzają do wylesiania, a co za tym idzie, dzikie zwierzęta nie tracą swoich siedlisk. Bardzo ważny i również brany pod uwagę, jest fakt, poszanowania praw ludzi zamieszkujących tereny, gdzie znajdują się uprawy.