Firma LR – historia

Firmę LR utworzono w 1985 roku w miejscowości Ahlen w Niemczech. Sześć lat później Marka LR, weszła na rynki austriackie oraz holenderskie. W tym właśnie okresie, kierownictwo LR, postawiło sobie za cel, zdobycie rynków międzynarodowych. Od tego czasu, firma sukcesywnie rozszerza swoje działania o kolejne kraje. Na chwilę obecną, LR ma w swoich szeregach liczne spółki w ponad 25 krajach oraz około tysiąca pracowników jak również tysiące Niezależnych Partnerów Biznesowych, co czyni ją jednym z najlepiej prosperujących w Europie przedsiębiorstw szeroko rozumianego marketingu bezpośredniego.

Niemieckie standardy jakości i produkty sztandarowe

Jakość produktów LR objęta jest niemieckim standardem jakości i stanowi jeden z najważniejszych czynników w procesie produkcyjnym dla trwałego i udanego biznesu. Restrykcyjne wymogi jakościowe obowiązują na wszystkich poziomach wytwarzania: opracowanie nowości, specjalistyczne testy przeprowadzane przez niezależne stowarzyszenia i instytuty, aż po obsługę Partnerów i doradztwo w wyborze produktów końcowych.

Dostawcy i surowce

Firma LR stawia przede wszystkim na naturalne i wysokojakościowe surowce i uwzględnia przy tym, aktualne wyniki swoich prac badawczo-rozwojowych.

Kierując się wieloma czynnikami, Marka LR, starannie dobiera doświadczonych dostawców surowców i półproduktów. Potencjalni dostawcy, weryfikowani są bardzo dokładnie, ponieważ stanowią bardzo ważne ogniwo produkcji. Kontrole sięgają nawet gruntów, na których uprawiany jest Aloe Vera Barbadensis Miller.

Łagodne przetwarzanie oraz wysokojakościowe surowce, stanowią gwarancję utrzymania najwyższych standardów jakości produktów końcowych LR. Regularne kontrole wewnętrzne – jak również, w przypadku niektórych produktów, także kontrole, zlecane dla renomowanych i niezależnych instytutów (SGS INSTITUT FRESENIUS, Dermatest, IASC) – poświadczają wysoki poziom jakości produktów LR, zgodny z „niemieckim standardem”.

Produkcja i proces przetwarzania

Zdecydowaną część produktów, Firma LR, wytwarza w Niemczech, w zakładzie w Ahlen. Dzięki temu, Niektóre segmenty produktów, dzięki wyselekcjonowanym dostawcom, pozwalają osiągnąć jeszcze wyższych standard niż tylko określenie „Made In Germany“. Zarówno własne jak i zewnętrzne zakłady produkcyjne, przechodzą liczne i bardzo szczegółowe kontrole i testy przed przyznaniem certyfikatu przez SGS INSTITUT FRESENIUS.
Spora część produktów kosmetycznych LR – do makijażu, produkowana jest we Włoszech. Uważa się, że Włochy stanowią symbol najlepszych receptur i posiadają bardzo wysoką kompetencję w doborze kolorów i mody a dostawców cechuje mistrzowskie wyczucie i doświadczenie a także są symbolem najlepszej jakości w tym segmencie.

Wewnętrzni Eksperci LR, w zakresie badań i rozwoju, kontrolują wszystkie etapy produkcji. Czoło zespołu kompetencyjnego Marki LR, stanowią wybitni specjaliści. Na czele zespołu, kierującego Działem Rozwoju Suplementów Diety stoi Pani Sabine Larsen-Vefring i jest Ona jedyną Europejką w zarządzie IASC. Kierownikiem Działu Rozwoju Produktów do Pielęgnacji Skóry i twórcą serii produktów kosmetycznych Nanogold oraz Microsilver jest Pan dr. Raimund Lierhammer.